czwartek, 16 maja 2013

just three days to go!

Za trzy dni postawię moją stopę pierwszy raz na innym kontynencie, za trzy dni spełnię moje marzenie i zobaczę Nowy Jork, za trzy dni będę 4356 miles from home (dobra no trochę bliżej)!! Ale to też trzy ostatnie dni z Kiką, trzy ostatnie dni w moim łóżku i trzy ostatnie dni w moim kochanym Wrocławiu.

Poza liczeniem dni kilka informacji, co tam nowego u mnie!

Prosto z hotelu w Tarrytown wyruszam do Stamford,CT, aby wsiąść do pociągu i wyruszyć do mojego nowego miejsca na ziemi zwanego Bethesdą. Na szczęście nie będę jechała sama, bo byłoby to trochę przerażające! 3 dzień w US, wsiadam do pociągu i nie wiem gdzie wysiąść. Poznałam już jedną dziewczynę z Niemiec, która będzie jechać, a może okaże się ich nawet więcej. 

Za bilet Hości zapłacili 141$- niezła sumka! Mogli mnie wpakować do megabusa za 1$ :D

Wczoraj odbyłam lekcję jazdy samochodem w automacie! Musiałam się nieźle pilnować, żeby prawa ręka nie chciała zmieniać biegów (szczególnie przy zakrętach), a lewa noga nie szukała sprzęgła! Fakt, to już nie ta sama frajda, jak przy manualu, gdzie można zrobić redukcje, ale wydaje mi się, że polubię jeździć automatem :D

Mam też problem z alkoholem, który chciałam wziąć dla Hosta, ponieważ jestem NIEPEŁNOLETNIA i nie mogę przywozić do USA alkoholu... Ale dogadałam się z Kingą z którą lecę i ona mi weźmie do walizki :)

3 dni!! Wierzycie w to?? JA NIE !!!

5 komentarzy:

 1. Ja w to wierze, bo pamiętam jakie to uczucie było, mega dziwne :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Je też nie zdaje sobie sprawy, że te aplikacje, rozmowy z rodzinkami itd są poważnie! Że może dzięki temu faktycznie pojadę jako au pair. Ty Sylwia jesteś daleko przede mną - masz rodzinę, masz bilet, pozostało 3 dni w PL. Myślę, że dotrze do Ciebie co robisz na lotnisku,wsiądziesz do samolotu i nie ma odwrotu :) Baw się tam dobrze!!!!! I oby rodzinka była taka jak podczas rozmów, niech to będzie prawdziwy perfect match!

  OdpowiedzUsuń
 3. Masakra!! 3 dni to tak bardzoblisko... Nawet nie umiem sobiewyobrazić co sobie myślisz haha :D Powodzenia. Wierzę, że przeżyjesznajwspanialszy rok!

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow, naprawdę super! Sama czekam na host rodzinę i nie mogę wysiedzieć, też chciałabym już lecieć do USA :)
  Życzę Ci wobec tego, by wszystko było jak należy zarówno z podróżą jak i samym pobytem. Udanego wyjazdu! ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pamiętam jak Sylvia jechała niedawno, a teraz ty. Nie wyobrażam sobie co musicie czuć ;D Baw się dobrze i powodzenia ;) Oby host rodzina była wspaniała.

  OdpowiedzUsuń

Komentarze są potwierdzane przeze mnie, dlatego mogą się pojawić z lekkim opóźnieniem! I pamiętaj, podpisz się!